2014. ápr 09.

A Derbi maga - a lelátón is győztek a ferencvárosiak

írta: boldizsarmarci

Ha érdemes még valamiért követni a legatyásodott magyar labdarúgó bajnokságot, hát az a fővárosi Derbi. A meccs, ami egy hétre lázban tartja a futballszerető közösségeket. A meccs, amire a régi fényét elveszteni látszó újpesti tábor is összekapja magát, a meccs, amire a 2-3 ezres átlagnézőszámú Szusza Ferenc stadion is csordultig megtelik. A meccs, ami a szurkolók számára fontosabb bármelyik másiknál a szezonban. Az ultrák már hetekkel az összecsapás előtt a látványelemekre gyűjtenek, azokat tervezik, hogy aztán a két tábor is összemérje az erejét (manapság sokkal inkább már csak verbális és vizuális, mintsem konkrét fizikai értelemben).

Ezúttal elsöprő ferencvárosi sikert hozott a hétvégi, újpesti Derbi. Leonardo 87. percben esett góljával eldőlt, hogy a Fradi 14 év után hozta el újra a 3 bajnoki pontot Megyerről. A vendégszurkolók teljesítménye pedig a nemzetközi ultraközösségek elismerését is kiérdemelte. A népszerű európai Ultras World heti tízes toplistájának harmadik helyére választotta a fradisták újpesti teljesítményét. A videón - számos másik lenyűgöző koreográfia mellett - a lényeg 7:37-től látható.